top of page

Hra a její pravidla

Nejdůležitější je v první řadě si přečíst všechna pravidla hry, která najdete zde.
Nezapomínejte že je to stále jen hra. Ze zvratů vytěžte maximum. Respektujte nápady druhých hráčů a hlavně si hru užijte.

 • Pravidlo (podmínka) Mary-Sue: I když vymýšlíme fiktivní postavy, snažíme se je přiblížit co nejvíce k lidem. Nejsou nejkrásnější nebo nejchytřejší. Lidé nejsou dokonalí a dokonalost je nudná. Přidejte proto k Vaší postavě nějaké nedokonalosti a špatné vlastnosti.
   

 • Kopírování děje knížky je zde zakázáno. Vaše postava může mít zrzavé vlasy, může být z páté kasty, ale nesmí se jmenovat America. Pokud se hned první večer bude dobývat na zahradu a vynadá princi, také nás moc nepotěšíte. Zkuste popustit uzdu své fantazie a vymyslet úplně nový příběh. 
   

 • Teleport: Můžete být pouze na jednom místě (místnosti). 
   

 • Křišťálová stěna: Vaše postava nejste vy. Pokud máte zrovna špatnou náladu, nemusí ji mít i vaše postava. Pokud nemáte rádi určitého hráče, nemusí hned vaše postava nesnášet tu jeho. To platí i v opačném případě. Když vaši postavu nemá ráda druhá strana, tak v tom nehledejte nic osobního. Jedná se o vaši postavu, ne o vás jako hráče. Všichni se nemůžete přátelit, hra by byla velmi jednotvárná. 
   

 • Nikdy nesmíte přímo ovlivňovat chování postavy druhého hráče. Není také vhodné napsat 5 řádků dlouhý příspěvek o tom, že postava dá někomu facku a odejde. Nechte druhé straně prostor na reakci. Pokud postava vejde do místnosti a jsou tam jiné postavy, reaguje na poslední příspěvek každé z nich. 
   

 • Vypravěč má vždy pravdu. Nelze s ním smlouvat, dohadovat se nebo ignorovat jeho vyprávění. Jeho slova jsou zákon. Registrací souhlasíte, že vaše postava může být v jistých situacích ovlivněna vypravěčem. 
   

 • Počet postav je omezený na tři postavy na hráče. Každý hráč smí mít pouze tři postavy a pouze jednu postavu v selekci.

 • Je přísně zakázané domlouvat si vztahy postav dopředu, pokud se nejedná o zasnoubení zahraničních hostů, které je veřejně známé, nebo vztahy vzniklé v minulosti vašich postav. Je to vůči ostatním hráčům nefér a neetické, protože se nemůžou nijak zapojit do hry

 • Hráč by měl být starší 15 let. Některé hry mohou obsahovat vulgarismy, násilný či sexuální obsah. Pokud se jedná o hráče mladšího, rádi hru i prostředí věku hráče přizpůsobíme. Takové informace ale musíme vědět. V opačném případě budeme přistupovat k hráči jako osobě starší patnácti let.

 • Délka soukromých her s princem se může protáhnout i na dva týdny s ohledem na pracovní zatížení hráčky, která ho hraje. Během té doby může postava jít na akci, ale žádnou jinou soukromou hru začít nemůže. Jakékoli další výjimky mimo účastnice musí prověřit a schválit a-team. 

 • Komunikace s princem, která nebude probíhat herně, může ze strany účastnice přijít pouze skrz deník. Díky tomu na něj bude moct hráčka prince reagovat a stejně tak se může účastnici dostat třeba bonusové setkání. Nemějte strach, princ je častokrát všímavý a možná si vás najde sám.

 • Všímejte si, kde spolu jako účastnice hrajete. Pokud budete v paláci na místě, kolem něhož může princ projít a všimnout si tam dvou účastnic, je možné, že si jich všimne, zastaví se a připojí ke hře. Na takovou hru hráčku prince můžete rovnou upozornit.

 • Pro kontakt mezi hráči je tu vytvořený Discord, kde můžete dle vlastního uvážení řešit i věci netýkající se hry. Hráči tam mají v přezdívce jména svých postav. Předání osobního kontaktu mezi hráči je na osobním uvážení a za cokoli, co by mohlo následovat, neneseme odpovědnost. Pro kontakt s admin teamem můžete kromě toho využít i oficiální sociální síť Instagram. 
   

 • Smrt postav: Nemůžete zabít postavu jiného hráče bez povolení hráče a admin teamu. Pokud chcete zabít vlastní postavu, informujte o tom adminy. Při porušení pravidel Selekce může být účastnice potrestána či dokonce zabita admin teamem i bez souhlasu hráče. Takový trest vždy vybere princ na základě svého vědomí a svědomí. 
   

 • Hráč je povinen nahlásit hru na Discord v příslušném kanále, jakmile je zahájená hra v nějaké z místností. Vždy je nutné napsat, kde se hra odehrává a které postavy jsou přítomné. (Např.: Chodby - Samuel a Rebecca) Hráč hru nahlásí i při jejím ukončení, aby bylo jasné, že místnost je už volná pro někoho dalšího.
   

 • V průběhu hry je nutné dělat screenshoty, které po ukončení hry zašlete na oficiální email: selekcerpg20@gmail.com i se stručným shrnutím několika slovy. Toto opatření pomůže admin teamu zkvalitnit chod hry a případné zvraty a zápletky děje.

 • Držte se reálnosti: Přestože čas v RPG plyne "rychleji", je třeba se držet nějaké reálnosti a logiky. Žádný vztah se nevybuduje za dvě hodiny. Proto nedává smysl, aby si lidé po pouhých dvou hrách žádali o ruku, i když jisté vzájemné sympatie chovat mohou.

 • Délka hry: Za ideálních podmínek by se hra měla dohrát ještě v den jejího začátku. Časová náročnost některých her je ale delší, proto schvalujeme i hry trvající týden. Pokud je hra delší, mají admini právo hru ukončit (vymazat chatzy místnost nebo ukončit pomocí vypravěče), jestliže hráči neudají pochopitelný důvod, proč tak dlouho zabírají jednu místnost. Po domluvě je možné hru prodloužit až na dva týdny.

 • Jakákoliv účastnice selekce má právo vyhrát, nehledě na hráče. Vítězku vždy vybírá hráčka prince na základě jeho osobních preferencí, sympatií a plánů do budoucna.

 • Snažte se, aby se neopakovala jména postav v jednom ročníku. Pokud se stane, že dorazí dvě registrace postav se stejným jménem ( př. Thomas a Thomas, Tommas, Thom), máme právo požádat hráče s pozdější registrací o změnu jména. Stejná jména pletou nejen adminy, ale také hráče. Originalita pomáhá zjednodušit a zlepšit hru.

 • Registrace zahraničních hostů nováčky je možná po dohodě s admin teamem. Zahraničního hosta může bez předchozího svolení registrovat hráč, který aktivně hrál v minulém ročníku.​ Při aktuální selekci si kdokoli může založit zahraničního hosta, ovšem pouze pro účely selekce. V takovém případě ale stále platí omezení pro členy královských rodin u nováčků.

Pravidla psaní RPG příspěvku: 

 • Myšlenky, co se postavě honí hlavou píšeme mezi lomítky - // 
  Příklad: /V těch šatech mám až moc velký zadek./ 

 • Pohyb - *emote* , co postava právě dělá píšeme ve 3. osobě přítomného času mezi hvězdičky - ** 
  Příklad: *Kráčí chodbou směrem k Velkému sálu a sukně šatů za ní jen vlaje.* 

 • Řeč, co postava říká, nijak neohraničujeme. 

 • Znakovou řeč, kterou postava ukazuje, rovněž nijak neohraničujeme, ale je důležité se o ní v emote zmínit. 

 • Post by měl být aspoň 3 řádky dlouhý
   

Příklad správně napsaného příspěvku: *Stojí před zrcadlem a češe si vlasy.* /Možná bych si měla nechat udělat melíry, nebo tak něco./ *Přemýšlí o tom nápadu.* Sáro, myslíš že by mi slušely melíry? *Houkne na kamarádku.*

O hře

Naše RPG vzniklo 1. dubna 2020. Aktuálně jsme nejdéle fungující RPG na téma Selekce a máme za sebou sedm úspěšných ročníků. Jsme inspirováni knihami Kiery Kass. Děj se odehrává ve zemi Illea dle knižní předlohy, avšak nečekejte zde autentický příběh Americy a Maxona, neboť se zde snažíme utvořit nové a originální vyprávění. Z knihy jsme převzali prvotní reálie a Selekci. Příběh už vytváříte vy - hráči a vaše postavy.

IMG_20221117_130814_756.jpg
IMG_20221117_131404_759.jpg

Co je to RPG?

Role Playing Game (hra na hrdiny) je druh hry, kde zaujímáte roli fiktivní postavy. RPG hry mají několik druhů, my jsme textová RPG, což znamená, že veškerý děj a interakce za postavu se provádí prostřednictvím psaní příběhu společně s ostatními hráči.

Hrajeme tudíž pomocí vytváření děje v psané formě v herních místnostech, kde se orientujeme podle určitých pravidel. Postavu si vytvoříte na základě daných pravidel a dáte jí charakter. Toho se musíte ve hře držet.

Hry jsou založené na vyprávění příběhu, který lze ovlivnit a na kterém lze mít svým přičiněním zásadní podíl. Přináší možnost odnést si reálný zážitek plynoucí z emocí a pocitů postavy a z hraní za svou postavu v komplexním herním světě. Hráč takový svět svou postavou rozvíjí a na základě své vůle do jisté míry spoluvytváří. Postava se řídí vůlí hráče, potažmo vypravěče, a dále se vyvíjí stejně jako člověk v reálném světě vlivem děje hry a událostí, které se během hry stanou.

V případě, že jste si již přečetli pravidla hry, máte část své cesty za sebou. Ještě vás čekají reálie, které jsou nezbytně důležité k tomu, aby jste věděli co všechno se ve hře stalo a jaká je aktuální situace v zemi.​

bottom of page